logo
cz (1K)
gb (1K)

Slideshow Image 1 Slideshow Image 2
František Král, organic s.r.o.

František Král, organic s.r.o.

Lidická 3498/142

690 03 Břeclav

Mobil: +420 774 794 080

www.bioprodukty-kral.cz


počítadlo.abz.cz

 

Bio produkty

Ekologické hospodaření

Státem garantovaná značka pro produkty ekologického zemědělství se nazývá BIO. Výrobky takto označené pocházejí z hospodářství, které splňuje přísné podmínky zákona o ekologickém zemědělství a Nařízení Rady EU č. 2092/1992 EHS. Splnění kritérií pro její udělení garantuje vždy nezávislá certifikační organizace (Biokont, Abedcert, Kez) dozorovaná státem a akreditačními institucemi, např. Českým institutem pro akreditaci, o.p.s.

Oproti konvenčnímu zemědělství nepoužíváme v ekologickém zemědělství syntetických chemikálií. Pěstujeme plodiny nejméně šlechtěné a přirozeně odolné různým chorobám. Půdu hnojíme pouze povolenými přírodními prostředky a to za určitých podmínek - hnůj a kejda je pouze z ekologicky chovaných zvířat a nejméně dva roky odstátá, využíváme tzv. zeleného hnojení. Od dubna 2015 využíváme pro účely hnojení i vlastní kompostárnu.

Aby produkt vůbec mohl získat známku "BIO", musí vyrůst na půdě, která byla tímto "nechemickým" způsobem ošetřována nejméně 2 roky. Skladování a distribuce produktů je opět přísně sledována. Ve skladech se nesmějí používat tradiční desinfekční prostředky a přepravní společnosti musí mít certifikát, který dokazuje dodržování přísných ekologických předpisů.

Každoroční řádné a přísné kontroly jak naší certifikační organizací tak státní rostlinolékařskou správou zajišťují celoplošnou a úplnou kontrolu všech našich ekologických produktů.


Ekologické zemědělství pečuje o úrodnost a kvalitu půdy i o zdraví rostlin.